Treći puta zaredom Sevilla osvojila Ligu Evrope

U finalu Evropa lige koje se večeras igralo u Baselu, Sevilla je po treći put zaredom osvojila to takmičenje. Nikada to nikome nije pošlo za rukom, a i teško da će kome u skorijoj budućnosti u uspjeti.

Početak susreta u Baselu obilježila je velike greška koju je napravio sudac Jonas Eriksson na štetu Liverpoola.

U 13. minutu, u kaznenom prostoru Seville, defanzivac Daniel Carrico nekažnjeno je sapleo Roberta Firmina, napadača Redsa, a u istoj akciji uspio je igrati i rukom u svom kaznenom prostoru.

Niti je bilo penala, a ni kartona za tim branitelja naslova.

Jasno, Firmina je ovakva sudačka nepravda razbjesnila, ali od toga mu nije bilo nikakve koristi. Sudac je samo odmahivao glavom…

Liverpool je poveo u 35. minutu minutu nakon majstorije Sturridgea, i u tim trenucima Redsi su dominirali, stvarali prilike. No, do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Kada je počelo drugo poluvrijeme, sve je krenulo naopako po Liverpool.. Već u 13. sekundi nastavka Sevilla je izjednačila golom Gameira…

Potpuni preokret uslijedio je u 64. minutu kada je mrežu Redsa zatresao Coke.

Šest minuta kasnije Coke je pogodio još jednom za ispostavilo se, konačnih 3:1 u korist novog / starog osvajača Lige Evrope.

U jednom trenutku, na tribinama je došlo do žestoke tučnjave navijača Sevilla i Liverpoola.