NaslovnicaSportslajder

U Krajiškom derbiju pobjedu odnijelo Jedinstvo

U Krajiškom derbiju odigranom  u Cazinu pred 1 000 gledatelja nogometaši Jedinstva nošeni bodrenjem Sile Nebeske došli su do izuzetno vrijedne pobjeda nad ekipom Podgrmeča iz Sanskog Mosta rezultatom 3:1. Iako su domaći vodili devet minuta prije kraja s 1:0, trener Katalinić je u igru ubacio Kahrimanovića i Stojanova, a ovi su mu na najbolji način to vratili pogodivši mrežu Kaltaka za veliko slavlje Sile Nebeske.

Ipak nije sve tako sjajno bilo. Po veoma teškom terenu za igru u prvom dijelu utakmice vidjeli smo samo dvije prilike. Prvo je zaprijetilo Jedinstvo preko Pljevljaka, ali nekadašnji čuvar mreže bišćana Adnan Kaltak izlazi kao pobjednik. U 30.minuti utakmice najbolja prilika za domaće, rezervista Karić izlazi sam ispred Hamzabegovića, ali ovaj krajnjim naporom skreće loptu i ona udara u stativu.

U drugom poluvremenu nešto sadržajnija utakmica. Igrala se 60.minuta kada je Stojanov glavom pokušao, ali njegov udarac je otišao pored gola, prije toga pokušao je identično i Nuspahić, ali rezultat se nije mijenjao. Spomenimo i pokušaj Bešića s vrha kaznenog prostora, ali lijepom paradom Kaltak spašava svoj gol. U 70.minuti hladan tuš za bihaćku publiku. Nakon kornera za Jedinstvo brza kontra domaćih po desnoj strani, lopta dolazi do usamljenog Rizvana kojem nije bilo teško matirati golmana Jedinstva. Sve do devet minuta prije kraja nije se ništa dešavalo, onda slijedi veliki preokret. Igrala se 81.minuta kada je Kahrimanovć glavom na prvoj stativi zakucao loptu u mrežu Podgrmeča za izjednačenja. Na tribina se još nisu smirile strasti, a crveno – bijeli vode već 2:1. Hušić odlično ubacuje za Kahrimanovića, a ovaj postiže svoj drugi pogodak.  U 84.minuti već je 1:3 na semaforu, Stojanov izalzi ispred Kaltaka i kroz noge loptu šalje u mrežu za veliko slavlje na stadionu u Cazinu.

Velika i značajna tri boda za ostanak na vrhu i bijeg od drugoplasirane i trećeplasirane ekipe. Na kraju utakmice, kako to već obično biva veliko slavlje igrača i navijača uz poznatu melodiju „Ti  ti ti, ja volim samo tebe..“ U narednom kolu Jedinstvo će Pod borićima ugostiti Rudar iz Kaknja.

NK Pogrmeč: Kaltak Adnan, Dedić Arnel, Krantić Almir, Rizvan Ahmed, Pudić Refik, Podunavac Anel, Tabaković Senad, Šadić Smail, Kaltak Adnan, Medžedović Haris, Husić Denis.
NK Jedinstvo: Hamzabegović Mirza, Burazor Bojan, Hušić Renail, Džeferović Adis, Pljevljak Rijad, Bešić Arnes, Nadarević Safet, Nuhanović Endi, Čizmić Fadil, Nuspahić Anes, Hodžić Irman.