Ubjedljiva pobjeda Sarajeva u Prijedoru, slavili GOŠK i Slavija

U okviru drugog kola BH Telecom Premijer lige danas su sa početkom u 17 sati odigrane tri utakmice, a postignuti su sljedeći rezultati: Rudar – Sarajevo 1:3, GOŠK – Zvijezda 1:0, Slavija – Travnik 1:0.

Rudar P. – Sarajevo

Nogometašima Sarajeva je nakon ispadanja iz evropskih takmičenja bila potrebna pobjeda kako bi povratili izgubljenu motivaciju. Do prednosti su došli u 17. minuti sjajnim pogotkom Beloševića iz slobodnog udarca.

U nastavku susretu nogometaši s Koševa imali su kontrolu nad utakmicom, ali Rudar pred sami kraj prvog poluvremena uspijeva doći do izjednačujućeg pogotka. Strijelac je bio Mikić.

Dobra prilika za igrače Rudara na početku drugog poluvremena, ali lopta odlazi pored gola. Belošević, zatim, u 59. minuti vraća prednost Sarajevu novim eurogolom. Vodstvo Bordo tima u 80. minuti povećava Husejinović koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

GOŠK-Zvijezda

Prvo poluvrijeme u Gabeli bez golova i većih uzbuđenja. U 60. minuti Jusufbašić dovodi svoj tim u vodstvo pogotkom s bijele tačke. GOŠK je do kraja imao nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Slavija-Travnik

Prava uspavanka odigrana je u Lukavici. Nakon ranog vodstva Slavije golom Kokota, nijedna ekipa nije imala značajanijih prilika. Loša i nezanimljiva igra nastavljena je u i drugom poluvremenu tako da je Slavija ubilježila minimalnu pobjedu nad Travnikom.