UEFA suspendirala Sammuta na 10 godina

Evropska nogometna federacija (UEFA) suspendirala je na deset godina reprezentativca Malte Kevina Sammuta (31) zbog sudjelovanja u namještanju utakmice sa Norveškom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008.
UEFA je proglasila Sammuta krivim jer je 2008. godine utjecao na krajnji ishod susreta kojeg je Norveška dobila sa 4:0. Norvežani su posljednja tri gola zabili u zadnjih 18 minuta utakmice, a zanimljivo Sammut je na poluvremenu zamijenjen.

“Kazali su mi da otkrijem imena ostalih igrača i tako dobijem manju kaznu, ali ja ne znam ništa. Nisam kriv i nemam što otkrivati,” poručio Sammut najavivši žalbu na odluku Uefe.

UEFA je otkrila kako je na uvjerljivu pobjedu Norveške bilo nekoliko iznimno visokih uplata, čak i po 200.000 eura.