United prokockao dva gola prednosti

Fudbaleri Chelseaja izvukli su se iz ponora i rezultatom 2:2 protiv Manchester Uniteda na Old Traffordu izborili novu utakmicu četvrtfinala FA Cupa koja će se igrati na njihovom Stamford Bridgeu.

United je imao sve u svojim rukama budući da je već u 11. minuti vodio s 2:0, ali na kraju je spašavao živu glavu, te crveni đavoli mogu biti sretni što će uopće imati novu šansu, istina u puno težim okolnostima, pred Chelseajevim navijačima.

Manchester je poveo u petoj minuti nakon što je Carrick poslao lijep pas u šesnaesterac, a Hernandez se sjajno snašao i glavom, malo iskosa s lijeve strane prebacio gostujućeg golmana Čecha. U 11. minuti je Wayne Rooney izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, ubacio je loptu u kazneni prostor, a ona je preletjela sve i završila u mreži zbunjenog golmana gostiju.

U tim trenucima gostima je prijetio potop, ali Fergusonova se ekipa neočekivano povukla, posebno s početkom drugog poluvremena, i na koncu je to skupo platila. Eden Hazard je u 59. minuti s ruba šesnaesterca pogodio dalji ugao Davida De Gee, a u 68. minuti su gosti povukli kontranapad. Lopta je na koncu došla do Ramiresa koji je ljevicom pucao s 15-ak metara, ne posebno snažno, ali De Gea je slabo reagirao i propustio je u mrežu.
Do kraja utakmice Chelsea je imao apsolutnu dominaciju, United se praktički povukao u svoj šesnaesterac, a plavci su u 90. minuti bili na pragu pobjede. Juan Mata se oslobodio čuvara i pucao iskosa s ruba peterca, ali se De Gea iskupio za raniju slabu reakciju i nogom odbranio udarac svom sunarodnjaku.