Naslovnicainmedia danas

Uspješan nastup JK “Sana” i pet osvojenih medalja

U Laktašima je proteklog vikenda održan Internacionalni judo turnir “Laktaši Open 2021”. Na ovom značajnom takmičenju učestvovao je i Judo klub “Sana”, koji je ostvario odlične rezultate.

U Laktašima je 20. i 21. februara održan Internacionalni džudo turnir na kome je učešće uzelo oko 1200 takmičara iz Srbije, Bugarske, Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, a među njima i takmičari Džudo kluba “Sana” koji su osvojili pet medalja, od čega jednu zlatnu, jednu srebrenu i tri bronzane.

Zlatnu medalju osvojio je Selman Hodžić. Srebrenu medalju osvojio je Imran Muhtari, a bronzane medalje osvojili su Zubejr Hodžić, Muamer Čirkić i Abdel Sawanda.

Ovo je bio prvi turnir u ovoj godini za mlade sanske džudiste, na kojem su u dva dana upisali 54 borbe, što je svakako bila dobra provjera pred njihov naredni nastup, a to su kvalifikacije za Državno prvenstvo.