Valencia golom u 93. minuti izbacila Krasnodar, u četvrtfinalu i Chelsea i Napoli

Chelsea, Valencia i Napoli su prva tri učesnika četvrtfinala Evropske lige.Londonska ekipa je i u revanšu protiv Dynama pokazala da se radi o kvalitetnijem protivniku, a heroj današnjeg dvoboja bio je fantastični Giroud.

Francuski napadač je postigao hat-trick u visokoj 5:0 pobjedi Plavaca, koji su prošli u narednu fazu s ukupnim rezultatom 8:0.

Giroud je dva puta pogodio na asistencije Loftus-Cheeksa i Alonsa, a kod trećeg gola je loptu glavom pospremio u mrežu nakon centaršuta Williana. Za Chelsea su još pogađali Alonso i Hudson-Odoi.

Napoli je večeras poražen u Salzburgu rezultatom 3:1, ali je u Italiji slavio uvjerljivo 3:0 pa se našao među osam najboljih u ovom takmičenju.

I večeras je Napoli prvi poveo golom Milika, ali je onda uslijedio preokret austrijske ekipe. Prvo je Dabbur pogodio na asistenciju Szoboszlaija, a onda je Gulbrandsen iskoristio dodavanje Ulmera i donio preokret. Konačnih 3:1 postavio je Leitgeb.

Najviše drame od prve tri utakmice osmine finala viđeno je u Rusiji gdje su se sastali Krasnodar i Valencija.

Ruska ekipa je vodila s 1:0 spektakularnim golom Suleymanova pet minuta prije kraja meča sve do 93. minute. Budući da je u Španiji bilo 2:1 za Valenciju, Krasnodar je jednom nogom bio u četvrtfinalu. Međutim, u 93. minuti Guedes donosi radost Valenciji i prolaz u narednu fazu.