Van Persie hat-trickom spasio United i poklonio pobjedu Fergusonu (VIDEO)

Southampton tri minute prije kraja vodio sa 2:1, no na kraju je poražen sa 2:3

Manchester United je na krilima holandskog napadača Robina van Persieja savladao Southampton sa 3:2, iako je tri minute prije kraja bio u zaostatku od 1:2. Ovim hat-trickom Van Persie je podario tri boda svom novom menadžeru Sir Alexu Fergusonu, u njegovoj 1.000. utakmici na klupi crvenih đavola. Treć pogodak Holanđanina bio mu je 51. u posljednjih 58 premierligaških utakmica.
Novi premijerligaš poveo je u 16. minuti preko Rickieja Lamberta, kojem je sjajno asistirao Jason Puncheon ubacivanjem s desne strane, no svega sedam minuta kasnije istu akciju na drugoj strani završio je Van Persie na ubacivanje Antonia Valencije.

Sve do 55. minute rezultat se nije mijenjao, kada je strijelac prvog pogotka Lambert ubacio je s lijeve strane, a ponovno glavom, ovoga puta Morgan Schneiderlin, zabio je za novo vodstvo domaćina.

Idealnu priliku za izjednačenje Van Persie je imao u 69. minuti s bijele tačke, ali je njegov pokušaj bez problema odbranio Kelvin Davis. Činilo se da će tri boda ostati u Southamptonu, no zadnju riječ imali su gosti, tačnije njihov novi napadač. U 87. minuti Van Persie prvo posprema odbijanac Rija Ferdinanda od prečke za 2:2, a potom prekrasnim trzajem glave u drugoj minuti sudijske nadoknade zabija za 3:2, nakon ubacivanja Nanija iz kornera s lijeve strane.