NaslovnicaSanski MostLokalne teme

VAŽNA Pobjeda Rudara

Velika pobjeda ekipe Rudara na gostovanju kod ekipe Sloge u Bosanskoj Otoci.

Prvih dvadesetak minuta utakmice protiče u ispitivanju snaga, po dosta klizavom terenu često je dolazilo do prekida.Onda na scenu stupa Hrapić Mirnes koji sa nekih 25 metara postiže vjerovatno gol sezone za 0:1, igrala se 22 minuta.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, tek po nekoliko udaraca na obje strane.

U drugom poluvremenu se nastavlja ista priča, domaći igrači sa nešto većim posjedom lopte međutim svaku opasnost odbrana Rudara rutinski otklanja. Posljednjih 15 minuta igre je bilo najzanimljivije, domaćini pokušavaju svim snagama doći do izjednačenja. Domaćini su imali dvije odlične prilike gdje se je istakao golman Rudara Hodžić.

Znatno bolji nastup Rudara, nego prošle sedmice na domaćem terenu, na kraju je jedan gol bio dovoljan za pun plijen.

Ovom pobjedom se ekipa Rudara izjednačila sa Podgrmečom po broju bodova, ali je zbog lošije gol razlike na drugom mjestu.