Naslovnicainmedia danas

Velika pobjeda. Podgrmeč na vrhu tabele!

Nakon poraza podmlađene ekipe u posljednjoj minuti Kupa NS USK, Podgrmeča je ponovo igrao prvenstvenu utakmicu, protiv istog protivnika, ali ovaj put sa prvom postavom i rezultat je bio u korist sanjana.

Ko je lider prvenstva pokazali su igrači Podgrmeča i već nakon prvih 45 minuta vodili sa 0:2. Podgrmeč je poveo golom Harisa Međedovića iz udarca sa 11metara, već u 9. minuti utakmice.

Na 0:2 u 24. minuti povisio je Almedin Krkić nakon nesmotrenosti u odbrani domaćina.U drugom poluvremenu igrači Krajišnika su stvorili samo jednu stopostotnu šansu koju brani golman Mirza Hamzabegović, a onda Podgrmeč rutinirano sa dva gola privodi utakmicu kraju.

Najprije je u izrađenoj akciji ekipe Podgrmeča pogodio obrambeni igrač Haris Lezić u 64. minuti utakmice za 0:3.Tačku na “i” stavio je mladi Krupić Ensar u 85. minuti svojim golom u debitantskoj utakmici za seniore Podgrmeča i konačan rezultat utakmice 0 : 4.

Podgrmeč je prvi na tebeli sa 13 osvojenih bodova iz 5 odigranih utakmica, sa četiri pobjede, jednom neriješenom utakmicom i gol razlikom 13:2 (+11).