Veliki preokret Arsenala pokrenuo izvanredni Kolašinac, pogodio i Sanchez

Meč između Arsenala i Koelna kasnio je cijeli sat, a odgođen je zbog navijača gostiju. Njih čak 20.000 stiglo je u London, a samo 3.000 je moglo prisustvovati spektaklu.

Ipak, priredili su sjajan ambijent na “Emiratesu”, slavili nakon prvih 45 minuta, ali…

Arsenal je odmarao sedam igrača, a Köln je poveo u devetoj minuti kada je Jhon Cordoba prebacio Ospinu s više od 30 metara jer je golman topnika bez potrebe izišao predaleko od gola.

Sead Kolašinac ušao je u poluvremenu i odmah u 49. minuti sjajno mu je lopta sjela na volej i zakucao je u mrežu za 1:1! Drugi gol Zmaja za Topnike.

Da bi Alexis Sanchez zabio još jedan krasan gol večeri, kada je u 67. minuti povukao od aut-linije, ušao u šesnaesterac i pogodio iskosa suprotni ugao za preokret!

Pobjedu je potvrdio Bellerin u 82. minuti, nakon što Walcott nije uspio savladati odličnog Horna.

U istoj su skupini u Beogradu Crvena zvezda i BATE Borisov odigrali 1:1 (Radonjić 54.; Signevič 72.).