Veliki preokret Benfice, Haris Seferović junak

Benfica je u 16. kolu Primeira lige na svom terenu savladala Rio Ave sa 4:2, ali se propisno namučila da dođe do svog 11. trijumfa u prvenstvu.

Početak je za Benficu bio katastrofalan, pa su se mnogi navijači na Luzu već počeli opraštati od snova o tituli. Gabrielzinho je u 17. minuti doveo Rio Ave u vodstvo od 1:0, a tri minute kasnije je Moreira udvostručio prednost gostiju.

Haris Seferović je prvi gol na utakmici postigao u 27. minuti, da bi četiri minute kasnije asistirao Joau Felixu za 2:2. Igrao se 64. minut kada je isti igrač donio potpuni preokret Benfici, da bi potom u 70. minuti Seferović krunisao sjajnu partiju i pogodio za konačni rezultat utakmice.

Benfica ostaje na trećem mjestu na tabeli sa 35 bodova, četiri manje od vodećeg Porta koji ima i utakmicu manje. Rio Ave je i dalje deseti sa 19 osvojenih bodova i ovo mu je bio treći poraz u nizu.