Veliki trijumf Benfice golom Harisa Seferovića

Portugalska Liga NOS – 18. kolo u kojem je Benfica gostovala kod petoplasirane ekipe prvenstva Vitoria de Guimarães i slavila golom Harisa Seferovića sa rezultatom 0:1.

Benfika se mučila u duelu sa neugodnom Vitoria de Guimaraes. Picci, Castillo, i Joa Felix nisu bili učinkoviti.

Za samo devetnaest minuta provedenih na terenu u vrućem gostovanju, Haris Seferović je potvrdio da je trenutno najefikasniji napadač tima iz Lisabona.

Kako sezona odmiče Seferović sve više pokazuje da je u odličnoj formi jer možemo govoriti o kontinuitetu utakmica u kojima je igrač odluke. Igrao 10, 20 ili 90 minuta, Haris odigra u punom kapacitetu.

Ove sezone Haris Seferović je u dresu Benfike postigao 10 golova u 15 odigranih utakmica.

U Harisovoj statistici su i četiri asistencije.

Benfica se trenutno nalazi na drugoj poziciji prvenstvene tabele, iza vodećeg Porta.