Veliki uspjeh sanskih sportskih invalida

Donosimo jednu lijepu vijest za sanski, ali i USK sport, a za što su zaslužni članovi Saveza za sport i rekreaciju invalida općine Sanski Most. Naime, oni su predstavljali reprezentaciju USK na državnom prvenstvu u kuglanju u Visokom gdje su osvojili dvije srebrne i jednu bronzanu madalju, a i ekipno su u ukupnom poretku osvojili bronzanu medalju.

U Visokom je u proteklu subotu održano 26. državno prvenstvo u kuglanju za osobe sa invaliditetom. Na ovom sportskom događaju je nastupilo ukupno  pet kantonalnih reprezentacija: Unsko-sanski kanton , Bosansko-podrinjski kanton, Srednjobosanskog kantona  i dvije ekipe reprezentacije domaćina, Zeničko-dobojskog kantona . Reprezentaciju USK su sačinjavali članovi Saveza za sport i rekreaciju invalida Sanski Most koji su ostvarili značajan rezultat. Oni su osvojili dvije srebrne i jednu bronzanu madalju, a i ekipno su u ukupnom poretku osvojili bronzanu medalju.

Takmičenje je realizovano po Propozicijama sportskog saveza invalida Federacije BiH, u predviđenim kategorijama. Nakon trosatnog takmičenja i u veoma jakoj konkurenciji sanski sportisti su osvojili sljedeće rezultate: Dževad Salešević je osvojio bronzanu medalju u kategoriji A 2  osvojivši drugo mjesto sa osvojenih 80 poena. Srebrnu medalju je osvojio  i Dževad Hujić koji je drugoplasirani bio u kategoriji A1 sa osvojena 74 poena, dok je Đevad Ramić osvojio bronzanu medalju i treće mjesto u kategoriji B 1 sa osvojenih  56 poena. Veliki doprinos u ekipnom poretku i osvajanju trećeg mjesta i bronzane medalje su dali Sead Ramić i Emir Menković koji su u svojim kategorijama osvojili preko 50 poena.

Treba istaći da ovaj uspjeh dobija još više na značaju kada se u obzir uzme činjenica da Sanski Most uopšte nema dvoranu za kuglanje, tako da sanski sportisti zaslužuju čestitke na ovim velikim rezultatima. Iduće takmičenje na kojem će nastupiti članovi Saveza za sport i rekreaciju invalida općine Sanski Most je KUP Federacije BiH u streljaštvu koji će se održati u nedjelju, 28. novembra, održati u Donjem Vakufu.