VIŠĆA ZABIO DVA GOLA za 11 minuta, Istanbul na vrhu tabele

Istanbul Basaksehir slavio je ubjedljivu pobjedu protiv Akhisara (5:1) u okviru devetog kola turske Superlige, u kojoj je ključnu ulogu imao bh. reprezentativac Edin Višća (26).

Višća je bio dvostruki strijelac i asistent za svoj tim, koji se sedmim trijumfom vratio na prvo mjesto i sada ima dva boda više od Besiktasa.

Bh. ofanzivac pogađao je u 20. i 31. minuti, oba puta na asistenciju Undera, koji je doveo svoj tim u vodstvo u 16. minuti.

Višća je sjajnu partiju krunisao asistencijom za Tekdemira u 39. minuti.

U nastavku je pobjedu Basakshira potvrdio Mossoro (54’), dok je jedini strijelac za goste bio je Rodallega u 28. minuti.

Višća je s današnja dva gola došao do učinka od šest pogodaka na ukupno 12 ovosezonskih nastupa u dresu istanbulskog tima, za koji je upisao i pet asistencija.

U prvenstvu je bio strijelac četiri puta, a u isto toliko navrata se upisao u asistente.