Vraća se Liga prvaka: Dva velika okršaja prvog dana, a ponuda odlična

Vraća se nogometna Liga prvaka.

Danas su na rasporedu prva dva od osam dvoboja osmine finala najprestižnijeg europskog klupskog takmičenja.

Prvi susreti odigrat će se kroz sljedeće dvije sedmice, nakon čega slijedi sedmica pauze, a onda i odigravanje uzvratnih utakmica.

Parovi osmine finala su:

Barcelona – Paris Saint-Germain (16.2./10.3.)

RB Leipzig – Liverpool (16.2./10.3.)

Porto – Juventus (17.2./9.3.)

Sevilla – Borussia Dortmund (17.2./9.3.)

Atletico Madrid – Chelsea (23.2./17.3.)

Lazio – Bayern (23.2./17.3)

Atalanta – Real Madrid (24.2./16.3.)

Borussia Monchengladbach – Manchester City (24.2/16.3.)

Danas posebnu pažnju privlači utakmica Barcelona – Paris Saint-Germain sa početkom u 21.00 sati, posebno ako se sjetimo kako je završio njihov zadnji dvoboj u Ligi prvaka, odigran 2017. godine. Barcelona je tada na svom stadionu pobjedom 6:1 okrenula zaostatak od četiri pogotka iz Pariza.

Ovaj puta PSG je blagi favorit za prolazak dalje, ali ekipi Mauricija Pochettina nedostajat će Neymar. Bivši igrač Barcelone i jedan od junaka preokreta iz 2017. zbog povrede aduktora sigurno će propustiti prvu utakmicu osmine finala.

Naš Miralem Pjanić je u kadru, vratio se sa spiska povrijeđenih igrača. Protiv Alevesa je odigrao 19 minuta i očekuje se da će imati i određenu minutažu i večeras.

Bit će to velik udarac za francuski klub, kojemu ni u domaćem prvenstvu situacija nije bajna. Trenutno su na drugom mjestu, dok bod više ima Lille. Osim Neymarovog, osjetit će se i izostanci Angela di Marije te Juana Bernata koji zbog teže ozljede već dulje vrijeme ne igra.

Barcelona u susret ulazi nakon što je prije sedam dana poražena u kupu od Seville, ali su u prvenstvu u posljednjih 12 utakmica zaredali čak deset pobjeda i dva remija. Najviše problema imaju u obrani, s obzirom na to da će nastupati bez Gerarda PiqueaSergija Roberta i Ronalda Arauja. Osim njih, u prvom susretu neće igrati niti Martin Braithwaite, kao i već dulje vrijeme ozlijeđeni Ansu Fati te Philippe Coutinho.