Vučica na koljenima: Prvo poluvrijeme bitke za Rim pripalo Lazijalima

U prvom susretu polufinala italijanskog kupa Lazio je sasvim zasluženo pobijedio Romu sa odličnih 2:0.

Po prvi put nakon četiri godine Derby della Capitale se igrao u noćnom terminu, međutim kultni Olimpico nije privukao toliku pažnju navijača oba kluba budući da su tribine bile poluprazne.

Roma je nešto bolje ušla u utakmicu, imali su izabranici Luciana Spallettija nekoliko poluprilika, ali niti jednom ozbilnjije nisu zaprijetili golmanu domaćih, Strakoshi.

Nebeskoplavi su se oslonili na kontranapade i ta taktika Simonea Inzgahija je odlično funkcionisala tokom čitavog meča.

Nominalni domaćin u ovom susretu je poveo u 29. minuti, odličnu akciju lijepim golom je završio Milinković-Savić.

Vodstvo iz prvog dijela bilo je dodatni vjetar u leđa Lazijalima koji su sjajno igrali u drugom poluvremenu, dok gosti nisu uspjeli niti jednom ozbiljnije zaprijetiti.

Kao plod bolje igre stigao je novi gol. U 78. minuti poslije prodora Keite Alissona je savladao Immobile za sigurnih 2:0 i veliku prednost za revanš meč koji će se igrati početkom aprila.

Edin Džeko je odigrao kompletan meč te nije bio na nivou svojih prethodnih partija, dok Senad Lulić zbog suspenzije uopšte nije bio u kombinacijama za ovaj susret.