Zabrinjavajuće vijesti iz NBA: Pogledajte trenutak kada se povrijedio Jusuf Nurkić

Naša zvijezda u NBA ligi Jusuf Nurkićpovrijedio se u sinoćnjoj utakmici protiv Toronto Raptorsa.

Bh. košarkaš je tokom prve četvrtine napustio parket zbog bolova u mišiću lijeve noge i više se nije vraćao.

Još se čeka zvanična ljekarska dijagnoza, ali u Portlandu pretpostavljaju kako ipak nije riječ o težoj povredi.

Prije izlaska iz igre, za nešto manje od devet minuta, Nurkić je upisao dva poena i dva skoka, piše SCSport.

Što se tiče same utakmice, Blazersi su slavili nakon velike drame. Gosti iz Kanade većim dijelom meča u Moda Centeru imali su vodstvo, koje je u jednom trenutku bilo i na 17 poena distance (52:35). Ipak, Portland je istopio razliku i uveo utakmicu u tijesan finiš.

Igrač odluke bio je CJ McCollum (30 poena), koji je na deset sekundi prije kraja pogodio prelijepim šutem iz driblinga za 112:111.

To će se ispostaviti kao konačan rezultat, s obzirom da je Pascal Siakam promašio u zadnjem napadu Toronta.

Uz McColluma, najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Damian Lillard (23 poena) i Carmelo Anthony (20). Kod Raptorsa je zabilježena triple-double izvedba Siakama (22 poena, 13 skokova, 10 asistencija).