Ženska košarkaška selekcija BiH u uzbudljivoj završnici izgubila od Rusije

Ženska košarkaška selekcija BiH večeras je na Ilidži u susretu četvrtog kola grupe C kvalifikacija za Eurobasket izgubila od Rusije rezultatom 68:72.

Naše košarkašice su u prvom poluvremenu imale prednost od 40:34, ali su favorizirane Ruskinje u nastavku zaigrale bolje i stigle do pobjede.

Jonequel Jones je bila najefikasnija u našem taboru sa 23 poena i 10 skokova, dok je Matea Tavić dodala 15 koševa. Marica Gajić je ubacila 13 poena i imala 18 skokova.

BiH je ovo bio prvi poraz u kvalifikacijama i trenutno se nalazi na drugom mjestu odmah iza Rusije.

Obje reprezentacije imaju omjer od tri pobjede i jednog poraza.

Do kraja kvalifikacija naša reprezentacija će u februaru gostovati Švicarskoj i Estoniji, a pobjeda u narednom meču sa Švicarskom nas vodi na Eurobasket.

Plasman na Eurobasket izborit će prvoplasirane reprezentacije iz svake od devet grupa te pet najboljih drugoplasiranih.