Zmajevi bili bolji, ali… Irci u Dublin ponijeli zlata vrijedan remi

Fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Irske remizirale su večeras u prvom susretu baraža za Evropsko prvenstvo u Francuskoj. Rezultat je nakon slabe fudbalske predstave bio 1:1. Oba gola vidjeli smo u finišu meča.

Na prvo uzbuđenje čekali smo 11 minuta.Mensur Mujdža uputio je upotrebljivu loptu na rub kaznenog prostora, raspalio je Miralem Pjanić, ali nije to bio dobar udarac pa je lopta otišla preko gola.

Prvu konkretnu, pravu priliku imali smo u 22. minuti. Agilni Edin Višćadobro je gađao Vedada Ibiševića, igrač Herthe dobro je šutirao, ali lopta je otišla pored gola.

Prvi dio igre, barem što se gostiju tiče, nije donio baš ništa u ofanzivi. Čekali su gosti prekid, neku grešku naše odbrane, nisu pokazali mnogo napadačkih ambicija pa je poluvrijeme završeno bez golova.

U nastavku ništa novo. Dosadna utakmica uz kontrolu lopte domaćeg tima. Veliku šansu promašio je danas slabi Senad Lulić u 60. minuti. Šutirao je slabo iz idealne pozicije.

Ponovo period dosadne i nepovezane igre bez kvalitetnog posljednjeg pasa, nekoliko izmjena u našem timu i beskonačna dodavanja na sredini. Do prvog pogotka čekali smo do 82. minute kada je nakon slabe reakcije naše odbrane pogodio Brady.

Džeko ostavio nadu

No, samo tri minute poslije, Edin Džeko je zabio i postavio konačnih 1:1. Ne baš dobar rezultat Zmajeva u prvom meču baraža. Ovaj remi znači i punu ofanzivu u revanšu jer gosti iz Zenice nose zlata vrijedan pogodak. Revanš je na rasporedu u ponedjeljak.

BiH: Begović, Spahić, Šunjić, Mujdža (Vranješ), Zukanović, Cocalić, Pjanić, Lulić (Hajrović), Višća (Đurić), Ibišević, Džeko.

Irska: Randolph, Coleman, Keogh, Clark, Ward, Whelan, McCarthy, Brady, Hoolahan,  Hendrick, Murphy.