Zmajevi porazom u Danskoj nastavili sramotni niz od 13 mečeva bez pobjede

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz od selekcije Danske rezultatom 2:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj danas u Brondbyju.

Danci su od početka utakmice krenuli žestoko, a do gola su stigli u 18. minuti. Eriksen je ubacio iz kornera, a u gužvi u petercu najbolje se snašao napadač Barcelone Braithwaite i pogodio za 1:0.

Mogla je podmlađena ekipa BiH šest minuta kasnije iznenađujuće do izjednačenja. Saničanin je šutirao glavom nakon kornera, ali je Larsen izbio loptu s gol-linije pa je Danska zadržala vodstvo.

Od tog trenutka do kraja prvog poluvremena igralo se isključivo na polovini BiH jer su Danci željeli doći do drugog gola. Kružili su dugo oko šesnaesterca, ali nisu uspjeli doći u pozicije za udarac pa promjene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.

Danci su i drugom poluvremenu dominirali, a oba selektora izvršili su veliki broj izmjena. Redale su se šanse Wassa, Maehlea i ostalih igrača Danske, ali je odbrana BiH uspjela izlaziti na kraj s domaćinima sve do 74. minute.

Bio je to novi korner za Dansku i novi gol. Andersen je ubacio, Hadžikadunić je ostavio samog korpulentnog Corneliusa pa je Parmin napadač glavom bez problema matirao Vasilja.

Do kraja utakmice više nije bilo promjena pa je reprezentacija BiH i 13. utakmicu zaredom ostala bez pobjede. Posljednji trijumf je ostvaren protiv Lihtenštajna u novembru 2019. godine.

Narednu utakmicu reprezentacija BiH igra 1. septembra na gostovanju u Francuskoj u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. S druge strane, Danskoj je ovo bila posljednja provjera pred Evropsko prvenstvo, a već u subotu igraju utakmicu prvog kola Eura protiv Finske.