Zmajevi u dobroj formi uoči početka Lige nacija

Fudbalska reprezentacija BiH će za deset dana igrati prvi susret UEFA Lige nacija protiv Sjeverne Irske u gostima (8. septembar), dok će 11. septembra u drugom kolu istog takmičenja u Zenici ugostiti Austriju.

Selektor Robert Prosinečki je za predstojeće duele pozvao 23 igrača, a njih 20 je nastupilo za matične klubove tokom proteklog vikenda.

Jedini bez minutaže bili su Kenan Pirić (Maribor), Deni Milošević (Konya) te Eldar Ćivić (Sparta Prag).

Defanzivci standardni

Ibrahim Šehić, koji će najvjerovatnije braniti od prve minute u mečevima sa Sjevernom Irskom te Austrijom, debitovao je u turskoj Superligi za Eruzurmspor i sačuvao svoju mrežu protiv Rizespora (0:0).

Golman Željezničara Vedran Kjosevski branio je kompletanu utakmicu protiv Krupe (1:1) u okviru bh. šampionata.

Što se tiče defanzivaca, Ermin Bičakčić (Hoffenheim), Ognjen Vranješ (Anderlecht), Toni Šunjić (Dinamo Moskva), Darko Todorović (Salzburg), Bojan Nastić (Genk) te Ervin Zukanović (Genoa) su odigrali po 90 minuta u ligaškim susretima, što svakako može radovati Prosinečkog.

Povratak i asistencija Bešića

Miralem Pjanić je asistirao u trijumfu Juventusa nad Lazijom, dok je Edin Višća nastavio sa odličnom formom te postigao gol u pobjedi Istanbula protiv Akhisara.

Jedna od najvažnijih karika u našem timu je svakako i Muhamed Bešić, koji je nedavno iz Evertona prešao u Middlesbrough (posudba), da bi u subotu proveo dvadesetak minuta na terenu u timu Middlesbrougha i asistirao za pobjedonosni pogodak.

Svih 90 minuta odigrali su i Goran Zakarić (Partizan), Gojko Cimirot (Standard), Haris Duljević (Dynamo Dresden), Elvis Sarić (Suwon), odnosno Rade Krunić (Empoli), a Sanjin Prcić je nastupio u drugom poluvremenu za momčad Levantea.

Kapiten naše A selekcije Edin Džeko je uspio asistirati za Romu protiv Atalante (proveo svih 90 minuta u igri), Riad Bajić je postigao fantastičan gol za Istanbul (igrao od 46. minute) u duelu sa Akhisarom, dok je Kenan Kodro ušao u igru i proveo posljednih desetak minuta u utakmici njegovog Copenhagena i  Sonderjyskea.