Demir Jakupović junak Rudara

U okviru 21.kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Rudar-Prijedora dočekali su ekipu Drine iz Zvornika i savladali je rezultatom 1:0, ali su čelo tabele ipak prepustili Zvijezdi 09 iz Etno sela Stanišić.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Demir Jakupović iz jedanaesterca u 70.minuti susreta.

Prethodno je u kaznenom prostoru gostiju oboren Aleksandar Vojnović.

Odgovornost je preuzeo Jakupović, šutirao, ali je njegov udarac odbranio Bogićević.

Međutim pomoćni sudija Gračanin je signalizirao kretanje golmana gostiju prije samog šuta napadača Prijedorčana što je uvažio glavni sudija Docić.

U ponovljenom izvođenju Jakupović je bio sigurniji za 1:0 i radost zeleno-crnih i navijača na Gradskom stadionu.

Inače, Rudar-Prijedor je bio bolji protivnik na ovom meču ali su se Zvorničani dobro postavili i organizovano branili te ponekad “prijetili”.

Domaći su najbolju priliku za vođstvo imali u 61.minuti kada je Jakupović neometan šutirao sa “peterca” ali je Bogićević skrenuo njegov udarac do prečke.

S obzirom na visoku pobjedu u Mrkonjić Gradu, fudbaleri Zvijezde 09 sada se nalaze na čelu tabele.

Obje ekipe imaju 48 osvojenih bodova, gol razliku +30 ali je ekipa iz Etno sela Stanišić postigla 43 gola dok je Rudar-Prijedor dao 41