ČUDESNI IBRA Treću euro utakmicu zaredom spasio Slovence i donio im mečeve s Bundesligašem

JEDAN od najomiljenijih igrača Hajduka u zadnjem desetljeću ekspresno je natjerao i Slovence da se zaljube u njega.

Senijada Ibričića put je nakon odlaska s Poljuda u zimu 2011. vodio od Moskve i Turske, preko Irana do Slovenije.
Ibra je u zadnjih šest godina promijenio čak devet klubova, a posljednji, u koji je došao ovog ljeta i na pragu 32. godine, su Domžale.
Plemeniti veznjak, poznat po lijepim i(li) važnim golovima, odmah je to potvrdio i u novom klubu i to u europskim utakmicama.
Slovenski klub u prvoj utakmici 1. pretkola Europa Lige na domaćem je terenu pobijedio estonsku Floru 2:0, ali je na uzvratu već nakon 20 minuta prokockao veliku prednost. Zato je u drugom dijelu morao ući Ibričić, koji pet minuta prije kraja preokreće na 2:2, a do kraja njegova momčad zabija još jedan gol za pobjedu 3:2.
U idućem, 2. pretkolu EL, Domžale su morale na daleko i teško gostovanje na Island. U prvoj utakmici kod Valura, po užasnom nevremenu, rezultat je bio 1:1, ali onda opet s klupe ulazi Ibričić i ponovno iz penala zabija važan gol, sada za pobjedu 2:1 i veliku prednost pred uzvrat.
Ali revanš Domžalama nije bio ništa lakši zbog dvostruke prednosti, domaćeg terena i pobjede u prvom meču. Islanđani su do poluvremena poništili minus i vodili 2:1.
I onda je naravno došao “Ibra time”. Ušao je u 55. minuti i već 15 minuta kasnije bilo je 2:2, a u 70. minuti odigrao je dupli pas sa suigračem, izašao sam pred golmana i zabio za pobjedu 3:2.
Tako je Domžalama omogućio izjednačenje najboljeg europskog rezultata, plasman u 3. pretkolo EL, gdje ih čeka njemački Freiburg.