DOBRO IZDANJE LULIĆA Lazio remizirao u gostima s Torinom

Lazio je u susretu devetog kola Serije A gostovao Torinu i uspio osvojiti bod (2:2), iako je do sudačke nadoknade imao puni plijen u svojim rukama.

Poveli su domaći u 20. minuti golom Falquea, da bi u nastavku uslijedio preokret gostiju preko Immobilea (71’) i Murgije (84’).

Kada se mislilo da će tim Simonea Inzaghija napustiti Torino s tri boda, veznjak gostiju Cataldi u 92. minuti skrivljuje jedanaesterac, koji u pogodak pretvara Ljajić.

Kapitensku traku u gostujućoj momčadi danas je nosio bh. reprezentativac Senad Lulić, koji je pružio dobru partiju, posebno u defanzivi.

To pokazuju i četiri oduzete lopte, tri presijecanja i dvije otklonjene opasnosti.

Poslije devet odigranih mečeva, Lazio se nalazi na šestoj poziciji i učinku od 15 bodova, koliko ima i petoplasirani Torino.

Recimo i to da je povremeni bh. reprezentativac Rade Krunić igrao do 68. minute u remiju Empolija i Chieva (0:0), dok je Ervin Zukanović s klupe odgledao pobjedu Atalante nad Interom (2:1).