Sanski nogometaši donijeli bod sa teškog gostovanja

Nogometaši Podgrmeča napokon su prekinuli bodovni post na gostujućim terenima. Sanjani su osvojili izuzetno važan bod na gostovanju u Kaknju.

podgrmeč-jedinstvo

Utakmica 11 . kola prvenstva Prve lige Federacije BiH između Rudara i Podgrmeč završena je bez pobjednika rezultatom 1:1. Sanski prvoligaš je na vrućem terenu u Kaknju, pred fanatičnim domaćim najvijačima, prvi došao u vodstvo krajem prvog poluvremena. Zgoditak je postigao Džafić u 43 minuti. Igralo se većinom na sredini terena sa obje strane, iako je Rudar imao terensku inicijativu koja je urodila plodom u 61. minuti kada je golom Spahića domaćin došao do poravnanja. No, malo je falilo da Podgrmeč na ovom gostovanju dođe i do čitavog plijena. Naime, Hodžić je u 86. minuti imao veliku šansu kada je pobjegao odbrani domaćina, te izišao sam pred golmana Hadžića, ali bez realizacije. To je ujedno i sporan dio na ovoj, inače fer utakmici, jer su mnogi mišljenja da je nad sanskim nogometašem načinjem prekršaj i da je za Podgrmeč trebao biti dosuđen penal. Ipak, trener Podgrmeča, Benjamin Ključanin, je zadovoljan podjelom bodova u Kaknju. „ Utakmicu smo odigrali odlično. Nakon vodstva igru smo bazirali na odbranu kako bi iz kontanapada i polukontri pokušali dati još jedan gol. Uz malo sreće mogli smo doći i do pobjede.

Ja sam zadovoljan igrom i zalaganjem igrača i vrlo važnim osvojenim bodom. Moram reći da Rudar ima kvalitetnu momčad i teško će druge ekipe u Kanju osvojiti bodove. Mi smo uspjeli“, kaže Ključanin. Treba istaći, da je ovo prvi bod Podgrmeča osvojen na strani u dosadašnjem dijelu prvenstva. Na dosadađnjih šest gostovanja Sanjani su doživjeli isto toliko poraza, tako da bod protiv veoma jake ekipe Rudara ulijeva nadu za nastavak prvenstva. Podgrmeč je trenutno sa 11 bodova na trinaestom mjestu i u opasnoj je zoni, ali ono što raduje je izuzetno mala bodovna razlika između klobova iz sredina i dna tabele, tako da jedna pobjeda ili poraz znatno mijenjaju stanje na prvenstvenoj ljestvi. Na kraju recimo, da igraći sanskog prvoligaša i u narednom kolu idu na neugodno i teško gostovanje. U Jajcu ih dočekuje Metatlleghe, inače novajlija u ligi koji je iznenađenje tekućeg prvenstva. Jajčani su u prošlom kolu pobijedili i Jedinstvo u Bihaću, a trenutno su na viskom šestom mjestu sa 19 osvojenih bodova. Sanskim nogometašima poželimo sreću u Jajcu sa željom da ponovo obraduju svoje vjerne navijače i simpatizere.a