16 medalja za Klub borilačkih sportova „Sana 2004“

Članovi karate sekcije Kluba borilačkih sportova „Sana 2004“, kao što su i obećali na početku sezone, sa velikih sportskih događaja se kući vraćaju sa dobrim rezultatiima i novim medaljama.

Mladi karatisi ovog kluba su još jednom dokazali gdje god da se pojave oni važe za jedne od najboljih i po običaju se penju na pobjednička postolja Tako je bilo i jučer u Bihaću gdje su u veoma jakoj konkurenciji osvojili čak 16 medalja na Prvenstvu Unsko – sanskog kantona za djecu, kadete i juniore. Tako je klub borilačkih sportova „Sana 2004“ postao bogatiji za 2 zlatne, 4 srebrne i 10 bronzanih medalja. Zlatne medalje su osvojili Lajla Mulalić i Armin Redžić. Srebro su osvojili ekipno juniori, Denis Bahtić, Rasim Jakupović i Mirza Smailović. Bronzane medalje su osvojili: Elvedin Burnić, Hamza Talić, Ajdin Redzić, Smajo Nalić, Adis Krupić, Ajla Tatarević, Danis Hasanbegović, Rasim Kičin, Aldin Matrić i ekipno kadeti

Recimo, da su članovi karate sekcije Kluba borilačkih sportova  „Sana 2004“, jedni od svjetlijih tačaka grada na devet rijeka i daju nadu i optimizam za bolje sutra mladih ljudi koji uz dovoljan trud i rad mogu da ostvare svoje snove. Klub borilačkih sportova „Sana 2004“  ostvarenim dosadašnjim rezultatima spada u sam vrh bh karatea.

Za deset godina postojanja klub je iznjedrio veliki broj državnih prvaka koji su u dresu reprezenacije BiH nastupali na Balkanskim i Evropskim prvenstvima, a slobodno moćemo reći,da nema takmičenjenja u našoj zemlji i van njenih granica s kojega se karatisti ovoga kluba nisu vraćali sa medaljama.

Pred mladim sanskim karatistima su u ovoj godini još brojna takmičenja, a oni obećavaju da će se i sa predstojećih velikih sportskih događaja u BiH i van njenih granica kući vratiti sa dobrim rezultatiima i novim medaljama.