Stranka demokratske akcije (SDA) utvrdila je listu kandidata za načelnike i nosioce kandidatskih lista za općinska vijeća.
Kandidati SDA za načelnike općina nastupaju kao koalicioni kandidati SDA/SBB, osim kandidata za načelnike općina Prozor i Kiseljak.
Kandidate za načelnike općina Tuzla, Breza, Goražde i Bugojno, sukladno međustranačkom sporuzumu sa SBB-om, predlaže SBB.
Kako je za Klix.ba potvrđeno u SDA, svi članovi koji su se kandidirali kao nezavisni kandidati brisani su iz članstva stranke. Ovom odlukom iz članstva su brisani i Fuad Kasumović koji se kandidirao za načelnika Zenice i Amra Babić, sadašnja načelnica Visokog koja se ponovo kandidirala za istu poziciju bez odobrenja SDA.
Kanton Sarajevo
Stari Grad Sarajevo Handanagić Suad
(Zajednički Kandidat Sda –SBB)
Centar Sarajevo Nedžad Ajnadžić
Novo Sarajevo Nedžad Koldžo
Novi Grad Sarajevo Semir Efendić
Ilidža Senaid Memić
Vogošća Edin Smajić
Ilijaš Akif Fazlić
Hadžići Hamdo Ejubović
Trnovo Ibro Berilo
Unsko-sanski kanton
Velika Kladuša Asmir Ćufurović
Ključ Jasmin Musić
Bužim Agan Bunić
Cazin Almin Handanagić
Sanski Most Faris Hasanbegović
Bosanska posavina
Odžak Hajrudin Hadžidedić
Tuzlanski kanton
Banovići Midhat Husić
Čelić Sead Muminović
Doboj – Istok Kemal Bratić
Gračanica Esad Tursunović
Gradačac Muhamed Bilajac
Kalesija Ismet Mešić
Lukavac Amir Sejdinović
Sapna Zudin Mahmutović
Srebrenik Nihad Omerović
Teočak Tajib Muminović
Živinice Asim Aljić
Kladanj Jusuf Čavkunović
Zeničko-dobojski kanton
Zenica Naidin Ahmetspahić
Žepče Kenan Kahriman
Breza Jakub Dinarević
Kakanj Nermin Mandra
Maglaj Muhamed Osmić
Tešanj Suad Huskić
Zavidovići Suad Omerašević
Doboj Jug Mirnes Tukić
Visoko Halim Zukić
Vareš Avdija Kovačević
Olovo Đemal Memagić
Bosanskopodrinjski kanton Goražde
Foča-Ustikolina Zijad Kunovac
Pale-Prača Asim Zec
Srednjobosanski kanton
Travnik Admir Hadžiemrić
Gornji Vakuf Sead Čaušević
Donji Vakuf Huso Sušić
Fojnica Sabahudin Klisura
Jajce Edin Hozan
Vitez Advan Akeljić
Novi Travnik Refik Lendo
Busovača Asim Mekić
Kiseljak Adis Zrno
Hercegovačko-neretvanski kanton
Konjic Emir Bubalo
Jablanica Salem Dedić
Stolac Salmir Kaplan
Prozor Smajo Heljić
Kotor Varoš Ahmet Čirkić
Odžak – Vukosavlje Elvir Hadžiomerović
Bratunac Salih Dubičić
Zvornik Hazim Karić
Vlasenica Jusuf Saračević
Novo Goražde Enver Drljević
Nosioci lista za općinska vijeća
Kanton Sarajevo
Stari Grad Sarajevo Abdulah Skaka
Centar Sarajevo Abid Jusić
Novo Sarajevo Hazim Bahtanović
Novi Grad Sarajevo Rusmir Baljić
Ilidža Muhamed Omerović
Vogošća Migdad Hasanović
Ilijaš Mahir Dević
Hadžići Adnan Proha
Trnovo Arnes Durmo
Unsko-sanski kanton
Velika Kladuša Ejub Keserović
Ključ Adnan Hamedović
Bužim Rifet Šahinović
Bosanska Krupa Mirsad Jusić
Cazin Fuad Šabić
Sanski Most Zinajda Pašagić-Hadžić
Bosanski Petrovac Ahmet Hidić
Bosanska posavina
Odžak Enes Salkanović
Orašje Tahir Redžepović
Tuzlanski kanton
Tuzla Sabahudin Imamović
Banovići Nermin Delagić
Čelić Mirza Šadić
Doboj – Istok Ferid Konjić
Gračanica Rahim Gadžić
Gradačac Elvedin Hrnčić
Kalesija Senad Šmigalović
Kladanj Ramiz Hajdarević
Lukavac Ermin Jusufović
Sapna Fedahija Ahmetović
Srebrenik Ibarhim Zukić
Teočak Suvada Đuzdanović
Živinice Denijal Tulumović
Zeničko-dobojski kanton
Zenica Spahija Kozlić
Žepče Muhamed Jusufović
Breza Fetah Bajrić
Kakanj Džemal Bečirhodžić
Visoko Kemal Mušinbegović
Maglaj Mirsad Nalić
Tešanj Senad Subašić
Zavidovići Amira Hadžić
Doboj Jug Hasan Škiljo
Vareš Kenan Kamenjaš
Olovo Asmir Numanović
Usora Alija Tokmić
Bosanskopodrinjski kanton Goražde
Goražde Nedim Kunovac
Foča – Ustikolina Arnela Čengić
Pale – Prača Almin Ćutuk
Srednjobosanski kanton
Travnik Kadir Selman
Bugojno Salih Gurbeta
Gornji Vakuf Dževad Idrizović
Donji Vakuf Azrudin Đulović
Fojnica Nasir Selimović
Jajce Mersudin Hadžić
Vitez Hidajet Sivro
Novi Travnik Selver Zukić
Busovača Hilmija Šečić
Kiseljak Asmer Japaur
Kreševo Mirsad Beganović
Hercegovačko-neretvanski kanton
Konjic Almir Mušinović
Jablanica Mustafa Nezirić
Čapljina Amir Šator
Prozor Esad Dželilović
Kanton 10
Livno Sead Hadžijahić
Glamoč Rašida Karahodžić
Tomislavgrad Zijad Hadžić
Kupres Fikret Ugarak
Bosanska krajina Prijedor
Prijedor Mesud Trnjanin
Bosanski Novi Selim Ekić
Bosanska Kostajnica Ismet Bosnić
Prnjavor Selma Iriškić
Bosanska Dubica Omer Veladžić
Bosanska Gradiška Enver Alagić
Srbac Kobaš Mujo Mujičić
Bosanska krajina Banja Luka
Banja Luka Adis Zdenac
Kotor Varoš Abid Kaovačić
Skender Vakuf Aida Mušanović
Šipovo Resul Brkić
Mrkonjić Grad Zineta Šehović
Čelinac Amela Talić
Sjeverna Bosna
Doboj Sevlid Hurtić
Teslić Esad Alagić
Modriča Mirza Djedović
Bosanski Šamac Sulejman Ceribaša
Odžak – Vukosavlje Fadil Sejdić
Srednje podrinje
Zvornik Nedim Čivić
Srebrenica Hamdija Fejzić
Vlasenica Mujo Hadžiomerović
Bratunac Fadila Muminović
Bijeljina Jusuf Trbić
Milići Zajim Mahmutović
Osmaci Jasmin Bureković
Ugljevik Nihad Redžić
Koraj Lopare Ibrahim Mujić
Gornje podrinje
Višegrad Bilal Memišević
Foča Izet Spahić
Rogatica Uzeir Kurtić
Novo Goražde Ibrahim Drljević
Sokolac Šemso Bećar
Rudo Ferid Kadrispahić
Brčko distrikt BiH Esed Kadrić
KOMENTARI