Ahmedhodžiću 90 minuta igre u velikoj pobjedi Sheffield Uniteda

Sheffield United našeg Anela Ahmedhodžića (24) savladao je Bristol City sa 1:0 u duelu 43. kola engleskog Championshipa i stigao na korak do plasmana u Premiership.

Anel je na terenu proveo svih 90 minuta, a njegova ekipa je pobjedonosni gol zabila u drugom poluvremenu.

Igrala se 77. minute kada je McAtee pogodio za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Sheffield je nakon ovog trijumfa drugi sa 82 boda i ima osam bodova više od trećeg Lutona.

S obzirom da prva dva tima direktno idu u Premiership, Anelu i saigračima je potrebno pet bodova u preostala četiri kola da i teoretski osiguraju plasman u najviši rang engleskog fudbala.

Ekipa Bristola se nalazi na 14. poziciji sa 53 boda.

U narednom kolu Sheffield će igrati ponovo na svom terenu i to protiv West Broma.

S druge strane, Bristol će dočekati Roterham.