Ajme što je Real napravio Milanu!

Na njujorškom Yankee stadionu su u noći sa srijede na četvrtak, po hrvatskom vremenu, nogometaši Real Madrida i Milana odigrali prijateljsku utakmicu koja je završila ružno po talijanskog doprvaka (5:1).

Real je potpuno dominirao ovom utakmicom, kažnjavao je sve Milanove propuste kojih je bilo previše, a recimo, primjerice, da je omjer udaraca prema vratima bio 27-8 za Madriđane.

Kaka, nekada jaka Milanova uzdanica, a sada igrač Reala kojeg Milan opet želi u svojoj svlačionici, bio je silno inspiriran u ovom meču, pa je podijelio suigračima tri asistencije tijekom meča. Dvostruki je strijelac bio Cristiano Ronaldo, a potez utakmice je svakako događaj iz 24. minute.

Poslije izvedenog kornera lopta se odbila na 25 metara do Argentinca Angela Di Marije koji ju je iz prve zahvatio volejom, te topovski i spektakularno spremio pod gredu.

Velikani europskog nogometa, Manchester United i Barcelona, odigrali su u švedskom Göteborgu prijateljsku utakmicu čijih je osnovnih 90 minuta završilo rezultatom 0:0. Nakon pucanja penala slavili su Katalonci.

Oba su trenera na stadion Ullevi izvela vrlo jake postave. Za United je nakon duge stanke zbog ozljede ponovno zaigrao kapetan Nemanja Vidić, dok se u Barcelonin sastav vratio također oporavljeni kapetan Carles Puyol. Drugi oporavljenik David Villa ipak nije zaigrao.

Barcelona je, već uobičajeno, dominirala i stvorila više prilika u prvom dijelu, ali je u 44. minuti Cristian Tello srušio u kaznenom prostoru Nanija i sudac je pokazao na bijelu točku. Loš udarac Waynea Rooneyja lako je, međutim, obranio Victor Valdes.

Golova nije bilo ni u nastavku, a kako bi utakmica ipak dobila pobjednika, pristupilo se izvođenju penala, ali samo u tri serije. Nani i Ashley Young su promašili u prve dvije serije, dok su Xavi i Gerard Pique bili precizni i pobjedu je ugrabila momčad Tita Vilanove.