NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Amar Cerić postigao gol za juniore Borca

Amar Cerić odigrao odličnu utakmicu i postigao gol za juniore Borca.

Odigrano je 7. kolo juniorske PL BiH U19 u kojem su juniori Borca pobijedili Olimpik visokim rezultatom 7 : 0 (3:0).

Dva vikenda zaredom, juniori Borca ”izvlače sedmicu” i deklasiraju rivala!
Nakon što su na banjalučkom Predgrađu pregazili Željezničar Sport tim, juče su na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci isto uradili i sarajevskom Olimpiku.

U prvom poluvremenu, strijelci su bili Slobodan Vujmilović, Amar Cerić i Marko Pušić, a u drugom Jovan Simunović, Danijel Šunić, Leontije-Luka Dragoljić i Veljko Škrbić, za četvrtu pobjedu u sezoni i zauzimanje trećeg mjesta uz 13 bodova.

Amar Cerić je ponovo odigrao dobro utakmicu i postigao jedan gol.
Već na startu utakmice Cerić je najavio odličnu partiju kada je u 8. minutu odlično šutirao a lopta se odbila od protivničkog igrača i završila u golu za vostvo Borca od 1:0.
U 30. minutu Amar Cerić je postigao fantastičan gol, kada je pobjegao protivničkoj odbrani I manirom rutinskog strijelca sa oko 18 metara lobovao golmana.
Nastavio je Cerić sa agresivnom i dobrom igrom te je imao još nekoliko šansi i pogođenu stativu.

Ovo je bio drugi gol Amara Cerića, u prvenstvenim utakmicama za ekipu Borca.

U narednom kolu, juniori Borca će gostovati Mladosti u Doboju kod Kaknja.