Naslovnicainmedia danas

Aplauz za Ramića: Zabio već 11 golova ove sezone

Kadeti Sarajeva na stadionu trening centra Butmir su pregazili Široki Brijeg.
Kadeti Sarajeva su pružili vrlo uvjerljivu partiju u zaostalom susretu 4. kola Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine.

Sjajan rezultat su postigli kadeti Bordo tima. Sarajevo je hercegovačkog rivala savladalo sa 4:0 (1:0). Sarajevo je svojom lepršavom igrom u velikom dijelu utakmice dominirao na terenu i imao veliki broj šansi ,gdje je rezultat mogao biti i mnogo ubjedljiviji.

Na kraju utakmice, ipak je rezultat glasio 4:0.

Domaći tim je do vodstva stigao u 10. minuti, kada je pogodio Tarik Ramić. Jedanaesti gol Tarika Ramića koji je zajedno sa Irmanom Sejmenovićem drugi strijelac ekipe Sarajeva i PL BiH za kadete.

U 54. minuti, najbolji strijelac lige Dženit Hajdarević svojim je 15. golom u sezoni udvostručio prednost Sarajeva.

Na 3:0 je povisio rezervista Jahja Bajrić u 70. minuti, da bi konačnih 4:0. postavio Irman Sejmenović u 81. minuti.

Nakon ovog trijumfa, Sarajevo je prvo na tabeli, ima 41 bod, tri boda više od Zrinjskog. Bordo tim je samo dva puta remizirao, a sve ostale mečeve je dobio. Bilans od 13 pobjeda, 2 nerješene utakmice i zaostalu utakmicu sa direktnim protivnikom za prvo mjesto HŠK Zrinjski.

Kadeti Akademije Sarajeva pod vodstvom trenera Admira Hasančića i Jasmina Krajine drže impozantan i rekordan rezultat, svoju zadnju izgubljenu utakmicu odigrali su 24.11.2018 godine, na Butmiru gdje su izgubili od HŠK Zrinjski sa 2:0.