Balotelli s dva gola donio pobjedu Milanu

Italijani  kompletiraju 29. kolo Serije A, a golova nije nedostajalo.

Na San Siru Milan je dočekao  goste iz Palerma i već u 9. minuti stavio im do znanja da nemaju šta tražiti u gradu na sjeveru Italije. Strijelac je bio Balotelli.

Tamnoputi napadač nacionalne selekcije Italije želio je još jednom opravdati svoj nadimak Super Mario, pa je u 66. minuti još jednom zatresao mrežu gostiju i postavio konačnih 2:0 za Milan.

U Firenci navijači su mogli uživati u pet golova koliko ih je palo na “Artemio Franchiju” gdje su se sastali Fiorentina koja ove sezone juri Ligu prvaka i davljenik Genova.

Poveli su domaći preko Aquilanija u 33. minuti. Na naredni gol se čekalo do do 58. minute kada poravnava Portanova. Samo četiri minute kasnije viole ponovo vode a strijelac je ovog puta Cuadrado. Gosti kreću na sve ili ništa što im se isplatilo već u 69. minuti kada je na 2:2 izjednačio Antonelli. A onda je Rodrigez postao tragičar susreta jer je autogolom u 77. minuti donio Fiorentini vrijednu pobjedu od 3:2.

Pet golova viđeno je i na San Paolu gdje je Napoli s 3:2 savladao Atalantu. Ponovo je u centru pažnje bio Edinson Cavani koji je u 4. minuti bio siguran s bijele tačke. Stoper domaćina Cannavaro je autogolom donio poravnanje gostima u 31. minuti. Novo vodstvo Napoliju donio je ponovo Cavani golom iz 65. minute, a žilavi gosti niosu se predavali pa su preko Denisa poravnali na 2:2 u 73. minuti. Da se ne desi iznenađenje pobrinuo se Makedonac Pandev devet minuta prije kraja pogodivši za pobjedu domaćina.