Barca bez milosti: Ponižena Roma bez šanse

Barcelona je večeras demonstrirala fudbalsku silu nadigravši ekipu Rome na svom terenu s uvjerljivih i za goste teško podnošljivih šest golova razlike. Bilo je, dakle, 6:1 u još jednoj nezaboravnoj predstavi najboljeg evropskog tima u prošloj sezoni.

Vučici je večeras bio prijeko potreban dobar rezultat. Odgovarao je Rimljanima i remi, produžilo bi to nadu u evropsko proljeće, ali ni mnogo bolji timovi od onog za koji nastupaju Edin Džeko i Miralem Pjanić, večeras na Nou Campu ne bi imale šansu.

Počelo je rano. Igrao se 15. minut kada je nezadrživi Luis Suarez pogodio za vodstvo da bi tri minute poslije, svoju šansu iskoristio toliko očekivani povratnik Lionel Messi. Potpuna dominacija do kraja poluvremena donijela je i treći gol domaćinu. Strijelac je u 44. minuti ponovo bio Urugvajac.

U nastavku ništa novo. Još tri puta zabili su domaći. Strijelci: Gerard Pique, ponovo Messi i na kraju Adriano za konačnih i visokih, previsokih 6:1. Gubila je Roma i ubjedljivije u Evropi, ali tim koji ove sezone želi Scudetto ne smije se ovako brukati u Ligi prvaka. Treba reći da je Džeko u 88. minuti promašio penal, ali je do kraja ipak zabio jedini gol za svoj tim.

I pored poraza. Roma će u posljednjem kolu protiv BATE Borisova tražiti pobjedu koja bi im vjerovatno donijela put među 16 najboljih s obzirom na činjenicu da Leverkusen u posljednjoj rundi igra protiv Barcelone.

Grupa E: Barcelona – Roma 6:1, BATE – Leverkusen 1:1
Grupa F: Bayern – Olympiacos 4:0, Arsenal – Dinamo 3:0
Grupa G: Porto – Dinamo Kiev 0:2, Maccabi – Chelsea 0:4
Grupa H: Zenit – Valencia 2:0, Lyon – Gent 1:1.