NaslovnicaUncategorized

Begović odličan u pobjedi Stokea

Golovima Petera Croucha u 42. minuti i Jonathana Waltersa u 77. iz penala ekipa sa Britannia stadiona osvojila je tri velika boda i blizu je opstanka, gurnuvši QPR ka nižem rangu takmičenja blizu kojeg je i Wigan koji je poražen u gostima kod West Hama rezultatom 2:0.

Arsenal je bio bolji od Fulhama sa 1:0 u londonskom duelu pred 25.700 gledalaca na Craven Cottageu. Strijelac je bio Per Mertesacker, koji je u finišu prvog dijela ubacio loptu u prazan gol sa dva metra. Fulham je ostao sa igračem manje već u 12. minuti kada je Steve Sidwell isključen zbog neopreznog oštrog starta sa dvije noge nad Mikelom Artetom. U 21. minuti udarac Dimitra Berbatova sa desetak metada zaustavio je golman gostiju Wojciech Szczesny. Arsenal je pokušao preko Oliviera Girouda, koji je u 35. minuti pogodio stativu šutem sa 14 metara. U 78. minuti poništen je gol bugarskog igrača Fulhama Manoleva zbog ofsajda, dok je napadač Arsenala Olivier Giroud zaradio crveni karton u 90.

Sunderland je pobijedio Everton sa 1:0 kod kuće. Gol vrijedan tri boda zabio je Stephane Sessegnon u 45. minuti. WBA i Newcastle remizirali su 1:1, dok je Norwich na savladao fenjeraš Reading sa 2:1 na domaćem terenu.