Begović opet nesavladan u pobjedi Stokea, City bolji od West Hama

Gol odluke postigao je Charlie Adam u 46. minuti, a treba naglasiti da naš čuvar mreže nije imao previše posla, jer gosti nisu uputili ni jedan udarac u okvir gola.

Danas je slavila i druga ekipa u kojoj nastupa naš reprezentativac. Manchester City je na domaćem terenu bio bolji od West Hama (2:1), a Edin Džeko pobjedu je odgledao s klupe za rezervne igrače.

Najzaslužiniji za trijumf građana bio je Samir Nasri koji je upisao dvije asistencije. Francuz je prvo uposlio Aguera u 28. minuti za vodstvo od 1:0, da bi sedam minuta prije kraja pogodak servirao i Yaya Toureu. Gosti su do počasnog pogotka stigli u sudijskoj nadoknadi nakon katastrofalne greške golmana Harta, a strijelac je bio Carroll.

Najbjedljiviju pobjedu ostvarili su fudbaleri WBA koji su na gostovanju pregazili Southampton rezultatom 3:0. Fortune je načeo mrežu domaćih u šestoj minuti, a posao su završili Lukaku i Long od 67. do 77. minute. Treba naglasiti da su domaći utakmicu završili sa devetoricom igrača s obzirom na to da su crvene kartone dobili Ramirez i Fox, dok je kod gostiju pocrvenio Fortune.

Everton je u borbi za Evropu stigao do važne pobjede protiv Fulhama. Trenutak odluke dogodio se u šestoj minuti kada je, kasnije će se ispostaviti za konačnih, 1:0 pogodio Steven Pienaar.

Jedinu utakmicu koja je završena bez pobjednika odigrali su Wigan i Tottenham. Domaćim su bodovi potrebni u borbi za opstanak, a gostima za Evropu. Na kraju je završeno 2:2, a više razloga za žaljenje imaju domaći koji su dva boda izgubili u 89. minuti kada je mrežu Joela zatresao njegov saigrač Boyce. Ipak, ni ovaj bod neće mnogo pomoći Spursima koji postustaju u borbi za Ligu prvaka koju vode sa Chelseom i Arsenalom.