Bh. nade napunile mrežu Makedonaca

Mlada fudbalska reprezentacija BiH deklasirala je Makedoniju rezultatom 5:0 u prijateljskoj utakmici, odigranoj po teškom i zaleđenom terenu u Lukavici na kojem je bilo veoma teško hodati, a kamo li kontrolisati loptu.

Naš mladi tim pokazao je da je puno kvalitetniji od pulena Bobana Babunskog i najavio da će imati zapaženu ulogu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2015.

Majstorija Zolotića

Već u prvoj minuti Arežina je šutirao sa 20-ak metara pored gola Efremova. Naše nade krunisale su inicijativu vodećim golom u devetoj minuti. Grahovac je izveo korner sa desne strane, odbijenu loptu prihvatio je odlično Zolotić i prelijepim udarcem lijevom nogom sa 16 metara zatresao mrežu gostiju. Jagodićevi izabranici nastavili su igrati ofanzivno i nakon vodstva, pa je šut Arežine sa 20 metara u 17. minuti odbranio golman Makedonije Efremov. U 38. minuti Jevtić je požrtvovano uklizao na loptu i proslijedio je do Mešanovića, čiji je šut zaustavio Efremov. Ponovo su naši mladi fudbaleri zaprijetili preko Bevaba, koji je u 44. minuti pogodio prečku snažnim šutem sa 30 metara.

Makedonci su prvi put ugrozili naš gol u 45. minuti kada je Babunski pucao sa 14 metara pored desne stative. Iz naredne akcije BiH je povećala prednost u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Maletić je ubacio loptu prema Mešanoviću, koji je bio brži od svog čuvara i sa 12 metara malo iskosa pogodio donji desni ugao.

Odlični Duljević

U 50. minuti kapiten mlade selekcije naše zemlje Grahovac je šutirao iz slobodnog udarca sa 18 metara, a Efremov izbio loptu. Nakon nešto više od sat igre Jagodić je obavio nekoliko izmjena koje su rezultirale sa novim pogocima u mreži Makedonije.

Najprije je u prvom kontaktu sa loptom Duljević proigrao Kunića, koji je iz drugog pokušaja pogodio za 3:0 u 64. minuti. Tri minute kasnije Cikarski je isključen pošto je oborio agilnog Duljevića, koji je krenuo sam prema golu gostiju, a potom je Grahovac bio neprecizan iz slobodnjaka. U 71. minuti Kunić je odigrao povratnu loptu za Čajića, koji je sa 13 metara postigao četvrti gol za naše nade. Golijadu je zavšio Grahovac, koji je postavio konačan rezultat iz penala u finišu. Prethodno je Ćemalović oboren u kaznenom prostoru.

Recimo i to da će naša mlada selekcija igrati prvi meč kvalifikacija grupe 4 za EP protiv Albanije na domaćem terenu 11. juna.