BiH na krilima Hajrovića savladala Estoniju i oprostila se od kvalifikacija

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom protiv Estonije u Tallinu oprostila se od kvalifikacija za Svjetsko prvesnstvo u Rusiji naredne godine.

Naš tim u subotu se porazom od Belgije na Grbavici (3:4) oprostio od baraža, a večerašnji meč bio je više revijalnog karaktera, ali i vjerovatno posljednji za Mehmeda Baždarevića na klupi zmajeva.

U sedmoj minuti pokušaj Zenjova lagano hvata Begović da bi se na sljedeću šansu čekalo do 38. minute kada je Ibišević imao veliku šansu, no nije uspio savladati Aksalua. Minutu poslije uzvratili su Estonci, ali je Zenjov promašio prazan gol. Luts je u 45. minuti pokušao ugroziti Begovića, ali nije uspio što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu susreta na A. Le Coq Areni.

U vodstvo smo došli u 48. minuti susreta. Nakon ispucavanja Begovića Antonov je katastrofalno reagovao, lopta je došla do fudbalera Werdera koji je sjajnim udarcem postigao četvrti pogodak za reprezentaciju. Klavan je u 59. minuti loše šutirao glavom da bi Kodro u 71. minuti imao veliku šansu, no Aksalu je odbranio njegov udarac da bi potom pokušao i rezervista Džeko, ali je ostalo 0:1. Antonov je sjajnim udarcem u 75. minuti susreta matirao Begovića i donio izjednačenje domaćoj selekciji, a Luts je četiri minute kasnije dobro šutirao, no ostalo je 1:1. Ponovo smo poveli u 84. minuti susreta. Strijelac drugog gola je bio ponovo Izet Hajrović koji je iskoristio sjajno proigravanje Edina Džeka i doveo našu reprezentaciju u novo vodstvo.

Estonija-BiH 1:2

Stadion: A. Le Coq Arena. Gledatelja: 5.000. Sudija: Vladislav Bezborodov (RUS). Žuti kartoni: Klavan (Estonija), Ibišević (BiH). Strijelci: 0:1 Hajrović (48), 1:1 Antonov (75), 1:2 Hajrović (84).

Estonija: Aksalu, Baranov, Mets, Klavan, Teniste, Kait, Antonov, Pikk, Zenjov (69. Tamm), Anier (76. Jaager), Luts.

BiH: Begović, Sušić, Cocalić, Zukanović, Kolašinac (46. Đumić), Cimirot, Medunjanin, Krunić, Hajrović, Kodro (75. Duljević), Ibišević (65. Džeko).