“Bilo je frustrirajuće gledati Pjanića protiv Napolija”

Juventus je u subotu navečer na svom terenu savladao Napoli rezultatom 2:1 i tako napravio novi korak ka odbrani šampionske titule u Seriji A.

U prvoj postavi Stare dame je ponovo zaigrao naš Miralem Pjanić koji je, barem prema mišljenju fudbalskih analitičara sa ESPN-a, bio najlošiji igrač Juventusa na toj utakmici.

Pjanić je za svoj nastup dobio skromnu ocjenu 5, koju su kolege sa ESPN-a potkrijepile obrazloženjem da mu je nedostajalo borbenosti. “Bilo je frustrirajuće gledati Pjanića u prvom poluvremenu utakmice protiv Napolija. On je sjajan tehničar i vizionar, ali njegova pozicija na terenu zahtjeva mnogo više toga od samog dodavanja lopte. Pjaniću nedostaje karaktera i borbenosti zbog čega ne može doprinijeti igri Juventusa koliko bi trebao”, navodi se na stranici ESPN-a.

ESPN je najbolje ocjene dodijelio Andrei Barzagliju, Leonardu Bonucciju, Gonzalu Higuainu, Juanu Cuadradu i Claudiju Marchisiju (7), dok su ostali fudbaleri, osim Pjanića, dobili ocjenu 6. Miralem Pjanić je protiv Napolija na terenu proveo 68 minuta, nakon čega ga je zamijenio već pomenuti Marchisio.