Borci “Galaje” osvojili 11 medalja

U Novom Travniku održano je Državno prvenstvo u kickboxingu, a takmičenje  se odvijalo u 2 discipline: full contact i semi contact .Učešće su uzeli borci iz cijele BiH, njih oko 150, koji su priredili pravi borilački spektakl.

Na ovom velikom takmičenju uspješan nastup su imalii borci taekwondo kluba „Galaja“ iz Sanskog Mosta koji su osvojili čak 11 medalja. Mladi sportisti ovog kluba nastupIli su diciplini semi contact i okitili su se sa, dvije zlatne, tri srebrne i šest bronzanih medalja.

Zlatne medalja u juniorskoj konkurenciji su osvojili Semir Behar kategorija – 74 kg i Ajdin Musić kategorija – 79 kg. Dvije srebrne medalje u kategorijama – 57 kg i – 63 kg osvojio je junior Belnim Jukić, a srebro je osvojila i Lejla Biščevičć u konkurenciji srariji kadeti kategorija – 50 kg. Lejla se okitila i bronzanom medaljom i u kategoriji – 55 kg, a bronzane medalje su još osvojili juniori Elvedin Fazlić kategorija – 63 kg, Emina Ponjević kategorija – 55 kg, Ajdin Šahman kategorija – 63 kg, dok je u senirskoj konkurencioji dvije bronzane medalje osvojio Almin Omerović u kategorijama – 74 i – 79 kg.

Sljedeće takmićenje na kojem će nastupiti članovi „Galaje“ je Internacinalni kickboxing  kup „Bhać open“ koji će se održati 4. aprila, a to će ujedno biti i provjera za sportiste ovog kluba za Državno prvenstvo u light contactu koje će se održati 23 maja.autor