Braća Kukavica na suprotnim stranama

Fudbaleri Rudara i Kozare odigrali su posljednju pripremnu utakmicu pred početak prvenstva. U Prijedoru je odigrana “generalka” pred početak nastavka prvenstva 1. L FS RS.

U obostrano ravnopravnoj i tvrdoj utakmici prvi do vođstva dolaze domaćini nakon greške odbrane Kozare. Rudar je poveo sa 1:0.
Nakon primljenog gola, imaju fudbaleri Kozare inicijativu, a šansu za izjednačenje propušta Raspudić sa bijele tačke, nakon što je šut Gavrića domaći igrač odbranio rukom.

U drugom poluvremenu, inicijativa Kozare se isplatila i u 68. minuti preko Bunića dolazi do izjednačenja i konačnih 1:1.

U ovoj utakmici braća Kukavica, Amir i Emir, su se nalazili na suprotnim stranama.

Amir Kukavica je novo ime i veliko pojačanje u redovima Kozare, nakon što je napustio ekipu Metalleghe iz Jajca.

Emir Kukavica zajedno sa Mirzom Hamzabegovićem, Harisom Lezićem i Nedimom Ramićem, cijelu sezonu čini okosnicu tima trenera Nedžada Žerića.

U narednom prvenstvu sastaće se još barem jednom, a postoji mogućnost da igraju još dva meča ako obe ekipe izbore plasman u Ligu za prvaka 1. L FS RS.