Naslovnicainmedia danas

BRAVO Ena Bašić treća na državnom prvenstvu

Danas donosimo lijepu vijest za sanski sport. Mlada Sanjanka Ena Bašić, koja nastupa za Judo klub „Travnik“, osvojila je treće mjesto na prvenstvu BiH za mlađe seniore koje je održano u Šipovu.

Mlada Sanjanka Ena Bašić, koja nastupa za Judo klub „Travnik“, ostvarila je još jedan uspjeh u svojoj već bogatoj karijeri.

Ona je osvojila treće mjesto na Državnom prvenstvu za mlađe seniore koje je održano u Šipovu. Kako je saopćeno iz travničkog kluba, radi se o izvanrednom rezultatu s obzirom da je takmičenje odžano u konkurenciji do 23 godine , a Ena ima samo 16 godina i još je u kategoriji kadetkinja što njenom rezultatu daje još veći značaj.

Od značajnijih rezultata u ovoj godini još izdvajamo odličan nastup na prvenstvu F BiH održanom u maju u Sarajevu gdje je osvojila 𝟭.𝗺𝗷𝗲𝘀𝘁𝗼 U-18 44kg – kadeti i 𝟮.𝗺𝗷𝗲𝘀𝘁𝗼 U-21 48 kg-junior.

U junu je na Državnom prvenstvu održanom u Vitezu postala viceprvakinja BiH u konkurenciji kadetkinja U-18 44 kg. Pomenimo, Ena je osvojila titulu državne prvakinje u judou za 2020. godinu u konkurenciji kadeta U-18, a prvo mjesto i zlatnu medalju je osvojila na prvenstvu Bosne i Hercegovine održanom u Istočnom Sarajevu.

Treba istaći, da je mlada Bašićka prije ovog uspjeha nastupala za Judo klub „Sana“ i bila je prvak Federacije BiH u svojoj kategorij na federalnom prvenstvu koje je održano u Gradskoj dvorani u Sanskom Mostu. Recimo, da se ova uzorna sportašica judom bavi već deset godinu, ljubav za ovim olimpijskim sportom se vremenom rađala i u dosadašnjoj uspješnoj karijeri je osvojila preko 40 medalja na takmičenjima u našoj zemlji i van njenih granica, a najviše u gradovima susjedne Hrvatske i Slovenije.

Također treba istaći, da je na svečanosti Izbora naj sportiste Sanskog Mosta za 2019. godinu proglašena najuspješnijom kadetkinjom ,a do ovog uspjeha je došla osvojenim trećim mjestom na Državnom prvenstvu u konkurenciji U- 15 kategorija -48 kg. Enini vrhunski rezultati nisu došli slučajno jer ona skoro svakodnevno provodi naporne treninge . Iza nje je mnogo pređenih kilometara,truda, znoja i odricanja.