NaslovnicaLokalne temeSanski Most

BRAVO Sjajni takmičari Galaje osvajaju medalje gdje god se pojave

Članovi  kickboxing kluba „Galaja“ iz Sanskog Mosta  nastavili su serijom odličnih nastupa na velikim takmičenijma.

Oni su osvojili 25 medalja na 14. Međunarodnom kickboxing kupu Grand Prix BiH za pionire, kadete, juniore i seniore, koje je u proteklu subotu održano u areni hotela Hills u Sarajevu.

Radi se o jednom od najvećih turnira u našoj zemlji i regionu, a ove godine je nastupilo čak 97 klubova sa 716 takmičara iz 12 zemalja i to:  Austrije, Hrvatske, Njemačke, Mađarske, Moldavije, Crne Gore, Sjeverne Makedonije, Srbije, Slovačke, Slovenije, Turske i Bosne i Hercegovine.

Mladi sanski kick bokseri su osvojili 4 zlatne, 10 srebrnih i 11 bronzanih medalja i u ukupnom poretku su zauzeli odlično deveto mjesto.

Treba istaći, da je i Kenan Kazić za svoj odličan nastup  dobio pehar za najboljeg takmičara u konkurenciji seniora u disciplini light contact.

Trener Husein Ćiro Bećirević,  ističe da je i više nego zadovoljan nastupom svojih takmičara jer je konkurencija bila izuzetno jaka.

Kako kaže, vrijedno su trenirali i zaslužili su ovaj uspjeh. Mladi takmičari Galaje nemaju vremena za  odmor  i već kreću sa pripremam za nastup na državnom prvenstvu koje će se 12 marta održati u Zenici.