Naslovnicainmedia danas

Bravo za “Hurije”

U Sportskoj dvorani „Mladost“ u Prijedoru u proteklu subotu je održan „Shodan kup Prijedor 2019“ čiji je organizator bio Karate savez Republike Srpske. Na ovom tradicionalnom karate turniru nastupila su 542 takmičara iz 42 kluba iz tri države Slovenije, Austrije i domaćina Bosne i Hercegovine.

Na ovom sportskom događaju ponovo su uspješni su bili i mladi članovi karate kluba „Hurije“ iz Sanskog Mosta koji su osvojili 23 medalje u borbama i to 3 zlatne, 4 srebrne i 16 bronzanih, a u ukupnom plasmanu su zauzeli 5. mjesto.

U izuzetno jakoj konkurenciji zlatnim medaljama su se okitili Minela Kalender, Dženefa Kalender i Ahmed Nalić, srebrne medalje su osvojili Ajdin Avdić, Enver Žilić, Faris Begović i Ridvan Spahić, a bronzane Merjema Žerić, Enna Bečirbegović, Amina Spahić, Sureja Draganović, Azra Merdanović, Ajna Špoljar, Arno Špoljar, Alen Rekić, Hana Sinanović, Ajna Sinanović, Hena Maunić, Edna Alukić, Almira Krajišnik, Muhamed Žerić, Ena Fatimić i Rejhana Smajić.