Briljantni Benjamin Burić imao 17 odbrana u porazu Flensburga od Barcelone

Rukometaši Barcelone pobijedili su u Njemačkoj u prvom kolu Lige prvaka ekipu Flensburga rezultatom 25:21 u susretu u kojem je briljirao bh. golman Benjamin Burić.

Naime, naš čuvar mreže je imao sjajnih 17 odbrana od 42 upućena udarca, odnosno prosjek od čak 40 posto odbranjenih šuteva.

Posebno je bio učinkovit u odbranama šuteva sa šest i devet metara, a zanimljivo da nije odbranio ni jedan od dva izvedena sedmerca.

Inače, Barcelona je od početka meča nametnula svoj ritam kao favorit u ovom meču pa su na poluvremenu imali tri gola prednosti (10:13). Flensburg nije uspijevao u drugom poluvremenu doći do preokreta pa je Barca uspjela mirno privesti meč kraju.

Najbolji u redovima pobjedničke ekipe bio je Mem sa sedam golova, dok je Richardson dodao šest. Vrijedi istaći i golmana Pereza de Vargasa koji je imao 16 odbrana. Kod domaćih bolji od ostalih bio je Mensing sa šest golova.

Barcelona je tako na odličan način otvorila novu sezonu u grupi u kojoj su pobjede u prvom kolu ostvarili još Veszprem, Dinamo Bukurešt i Motor. Poraženi su PSG, Vive Kielce i Porto.