Četiri godine od čuvenog slavlja: Messi šokirao Bernabeu, pa podigao dres ispred navijača Reala

Ekipa Barcelone je na današnji dan prije četiri godine pobijedila najvećeg rivala Real Madrid u El Clasicu sa 3:2.

Prepune tribine stadiona Santiago Bernabeu ostale su u nevjerici nakon što je u posljednjim sekundama Lionel Messi zabio pogodak za pobjedu Barcelone, ali je navijačima Reala Argentinac odlučio dodatno podići pritisak.

Nakon što je zabio pogodak, Messi je skinuo dres, te ga je okrenuo prema navijačima madridskog tima pokazujući na taj način ko je i šta je.

Naravno, njegov potez je izazvao velike reakcije navijača domaćeg tima. Sa tribina su stigle brojne uvrede, ali se Messi na njih nije osvrtao i proslavio je pobjedu sa svojim saigračima.

Međutim, ono što će zauvijek ostati upamćeno je njegovo slavlje ispred navijača velikog rivala. Ono se po mnogima smatra ikonskim, a nakon toga su ga mnogi pokušali kopirati slaveći pogotke na isti način.

Susret koji je odigran na Santiago Bernabeu tog 23. aprila 2017. godine bio je zaista fenomenalan i jedan je od najboljih koja su ova dva tima igrala.

Real je vodio golom Casemira iz 28. minute, ali je Leo Messi pet minuta kasnije izjednačio rezultat na 1:1. Prava ludnica je međutim nastala tek u posljednjih 20-ak minuta susreta kada smo vidjeli još tri gola i šokantnu završnicu jednog od najvećeg derbija.

Ivan Rakitić je u 73. minuti zabio za prednost Barcelone od 2:1, ali Real se vratio u igru za trijumf pogotkom Jamesa Rodrigueza u 85. minuti za 2:2. Kolumbijac je doslovno zabio gol iz prvog kontakta sa loptom, jer je u igru ušao samo tri minute ranije.https://sportsport.ba/assets/video/player?v=8g-ss-_w3Ic&ab_channel=NXTrisFootballVideos

I kada su svi očekivali kraj meča koji je bio produžen samo dvije minute, uslijedila je kontra Barcelone. Lopta je došla do Messija koji zabija pogodak za 2:3 i veliko slavlje igrača i navijača katalonskog kluba.

Otišao je zatim Messi pred šokirane navijače velikog rivala. Podigao je visoko dres sa svojim imenom, istrpio je uvrede sa tribina, ali je kući otišao kao pobjednik ovog meča.

Nema dileme da je ovo jedan od trenutaka po kojima će se pamtiti Messijevo vrijeme u Barceloni, iako ih je Argentinac u dresu katalonskog kluba imao još zaista mnogo.

Messi je u Barceloni osvojio apsolutno sve što je mogao. Nastupio je ukupno 772 puta za tim sa Nou Campa i postigao je 667 pogodaka.