Dobar nastup mladih sportista “Galaje”

Članovi taekwondo kluba „Galaja“ iz Sanskog Mosta ponovo su ostvarili dobar rezultat na još jednom jakom domaćem takmičenju.

Mladi sanski sportisti su osvojili šest medalja, jednu zlatnu,  tri srebrne i dvije bronzane medalje na Državnom Kickboxing prvenstvu Bosne i Hercegovine u disciplinama K-1 i light contact koje je protekle subote  održano u Vitezu. Uspjeh se može smatrati i velikim kada se uzme podatak da je na ovom sportskom događaju nastupilo 38 klubova i oko 200 takmičara.

Na Državnom prvenstvu svi takmičari „Galaje“su nastupili u disciplini light contact. Najbolji rezultat je ostvarila Indira Fazlić koja je osvojila zlatnu medalju i ujedno postala državni prvak u konkurenciji juniorki kategorija – 50 kg. Srebrne medalje su osvojili seniorka Ermana Malovčić  kategorija – 55 kg, te juniori Ajdin Musić kategorija – 74 kg i Belmin Jukić kategorija – 63 kg, dok su se u juniorskoj konkurenciji bronzanim medaljama okitili Nermin Malovčić i Zuhdija Egrlić, kategorija – 57 kg.

Naredno takmičenje na kojem će učestovati takmičari „Galaje“ je Evropski kup u kikboxu „Tešanj open“, koji će se održati sredinom narednog mjeseca.