NaslovnicaSanski MostSport

Dobar nastup sanskih boraca na državnom prvenstvu

U  Prijedoru je u subotu održano kikboxing prvenstvo BiH u disciplinama low kick i kick light na kojem je nastupilo 160 takmičara iz skoro svih klubova iz naše zemlje. Na ovom velikom takmičenja sa pet boraca je učestvovao i Klub borilačkih sportova „Sana 2004“ iz Sanskog Mosta koji je osvojio četiri medalje, dvije srebrne i dvije bronzane.
U juniorskoj konkurenciji  Saša Vranković je osvojio drugo mjesto u kategoriji – 75 kg, a drugo mjesto i srebrnu medalju je osvojio i junior Ferid Dervišević u kategoriji – 81 kg. Bronzane medalje za sanski klub u senirskoj konkurenciji su osvojili Haris Kurbegović u kategoriji -75 kg i Irnes Kamber u kategoriji do 67 kg. Dobar nastup u konkurenciji juniora je imao i  mladi sanski borac Braco Aganović u kategoriji – 63 koji je ostvario jednu pobjedu.
U Prijedoru je održan prvi dio prvenstva BiH u kikboxingu, a drugi će se održati  11. maja u Mostaru u disciplinama K-1 i kight contactu na kojem će učestvovati i takmičari Kluba borilačkih sportova „Sana 2004“.  Osvajači medalja, a posebno državni prvaci, će ući u najuži izbor na spisak reprezentacije BiH  za Svjetsko prvenstvo koje se ove godine održava u Brazilu.