Dva gola Arnela Jakupovića

Arnel Jakupović je postigao dva gola za Domžale na kup utakmici protiv Mure.Na žalost, nije bilo dovoljno ekipi Domžala za prolaz u polufinale.

Uzvratna četvrtfinalna utakmica Pokala Slovenije između Domžala i Mure odigrana je na Mestni stadion Fazanerija u Morskoj Soboti.

U prvoj utakmici Domžale je slavilo rezultatom 3:2. U uzvratnoj utakmici je bilo 3:2 za Muru, što je u ukupnom rezultatu iznosilo 5:5 i odigrani su produžetci 2×15 minuta bez golova . U izvođenju jedanaesteraca spretnija i sretnija je bila ekipa Mure sa 5 : 4 (10:9).

Povela je Mura sa 1:0 golom Bubnjara. Na 1:1 izjednačio je Arnel Jakupović u 34. minutu utakmice. Domžale je započeo lijepu akciju na polovini Mure. Vuk je odlično loptu produžio Jakupoviću, koji je sa oko 25 metara tačno šutirao u lijevi ugao golmana Šafarića.

U 40. minuta: Mujan je izborio slobodan udarac na polovini Mure. Sa dobrih 30 metara je moćno sa lijevicom centrirao Jakupović, prevario golmana Šafarića i postigao gol za vodstvo Domžala sa 2:1.

Na 2:2 izjednačio je Bubnjar u 58. minutu utakmice. Samo su sekunde dijelile Domžale od prolaza, ali za konačnih 3:2 postigao je Cipot u 90.+ minutu utakmice.

U produžetcima nije bilo pobjednika i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Prvi sa bijele tačke su šutali nogometaši Domžala. Šafranić je odbranio udarac kapitenu Senijadu Ibričiću.

Svi ostali igrači su sigurni izvođači i postižu golove te utakmicu dobija Mura rezultatom 5:4 (ukupno 10:9).