Edin Džeko je sa klupe prije 16 godina debitovao za Teplice, radom i upornošću postao jedan od najboljih u Europi

Edin Džeko je prije tačno 16 godina ušao sa klupe na meč Teplice – Pribram i tako debitovao za češki klub koji je veoma bitan u Edinovoj karijeri.

Utakmica Teplice – Pribram odigrala se 20. februara 2006. godine. Teplice su slavile sa 2:1, a Edin je u igru ušao u prvoj minuti drugog poluvremena.

Odmah nakon tog susreta Džeko je nekoliko utakmica počeo od prve minute, a dva meča poslije postigao je i prvijenac protiv Viktorije Plzen.

Bh. Dijamant je dugo čekao svoju šansu u dresu Teplica, a strpljenjem, radom, upornošću i prihvatanjem savjeta trenera postao je jedan od najboljih napadača Europe u 21. stoljeću.

Džeko je ukupno za Teplice postigao 16 golova i dobrom igrom skrenuo pažnju Felixa Magatha koji ga je doveo u Wolfsburg, a sve nakon toga je poznata historija.

Edin i ove sezone u Interu igra jako dobro, sa 35 godina je trenutno najstariji igrač koji je postigao dvocifren broj golova i ligama petice.